Czy Kubica skusi sponsorów?


Szef Renault zachęca polskie firmy do sponsorowania Formuły 1. A te są ostrożne, bo Polacy przestali oglądać wyścigi, twierdzi "Puls Biznesu".

W minionym miesiącu, podobnie jak we wrześniu, kurs EUR/USD początkowo wzrastał, po czym w jego notowaniach w ostatnim tygodniu nastąpiło odreagowanie. W październiku dotarł on do najwyższego poziomu od 14 miesięcy i przekroczył poziom 1,5000. W Millennium zwrot o 180 stopni. Bank zbiera siły i pieniądze na ostry start ze sprzedażą kredytów. W przyszłym roku pożyczy firmom i klientom indywidualnym grube miliardy złotych. Przed pożyczaniem nie zamierza się też wzbraniać Noble Bank. Mniej chętny do udzielania kredytów będzie natomiast BPH, który jeszcze w tym roku połączy się z GE Money Bank. BRE Bank planuje prezentację nowej strategii 1 marca tego roku - poinformował bank w materiałach przed wtorkową konferencją prasową.Global stocks surged to fresh 12-month highs on Monday, spurred on by surprisingly strong corporate results, while the bullish mood in financial markets drove U.S. oil prices above $79 a barrel before paring its gains. U.S. stocks gained on Thursday as a surprise narrowing in October's U.S. trade deficit suggested the economy was on a steady growth path. E-sąd działa od pięciu miesięcy i przez ten czas wpłynęło do niego 180 tysięcy pozwów. 142 tysiące spraw zakończyło się juz wydaniem nakazu zapłaty. Tylko w dwóch procentach z nich wpłynęło odwołanie, w 98 procentach orzeczenia nabrały mocy prawnej. W 4 tysiącach spraw pozew oddalono - wylicza "Rzeczpospolita".

Środowa sesja dość niespodziewanie przyniosła inwestorom potężny zastrzyk emocji. Wartość obrotów oraz skala przeceny wielu największych spółek w trakcie wczorajszej sesji pokazuje, że mieliśmy do czynienia z nagłą wyprzedażą ze strony dużego instytucjonalnego kapitału. Stroną podażową były prawdopodobnie podmioty zagraniczne, którzy redukują ostatnio pozycje na rynkach wschodzących.

W tym roku gospodarka Chin wzrośnie nie o 8,9 proc., ale o 9,6 proc. - szacują ekonomiści Azjatyckiego Banku Rozwoju. Azja w 2010 r. wzrośnie o 7,5 proc., a Indie o 8,2 proc. Stopa redukcji w ramach zapisów dodatkowych na akcje serii D PKO BP wyniosła 99,04 proc. - poinformowała spółka w czwartek w komunikacie.

Koncern motoryzacyjny Opel ogłosił, że osiągnął porozumienie z europejskimi związkami zawodowymi w sprawie planu restrukturyzacyjnego, przewidującego zaoszczędzenie 265 mln euro rocznie na kosztach robocizny. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 2010 roku 59,6 pkt wobec 57,2 pkt na koniec lutego - podano w środę we wstępnych wyliczeniach. Zdaniem ekspertów, czwartkowe notowania złotego zależne będą od danych z USA oraz krajowych wyników produkcji przemysłowej za październik. Ekonomiści spodziewają się lekkiego osłabienia krajowej waluty, w ślad za czym wystąpią spadki na rynku papierów dłużnych.- Od 1 lipca w Hiszpanii wzrośnie VAT - zdecydował tamtejszy parlament. Jest to główny element pakietu antykryzysowego, który zamierza realizować rząd socjalistycznego premiera Jose Luisa Zapatero. Wcześniej po podobną terapię dla swoich finansów sięgnęła Grecja. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w piątek taryfy dla dwóch spółek dystrybucyjnych: Lubzel oraz PGE Dystrybucja Warszawa-Teren. Podwyżka opłat dystrybucyjnych w zależności od grupy odbiorców (indywidualnych i przemysłowych) wyniesie ok. 5-6 proc. - poinformowała rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska. W kwietniu 2010 roku do Polski sprowadzono 65 tys. 931 pojazdów używanych wobec 75 tys. 135 w marcu - podało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Pomoc dla General Motors jest możliwa


Ewentualny wniosek General Motors do polskiego rządu o pomoc publiczną musiałby być następstwem całego planu restrukturyzacji Opla w Europie, który nie jest jeszcze gotowy - wynika z wypowiedzi przedstawicieli General Motors Poland.

Dobry sentyment może umocnić złotego do 4,06 za euro


Dobre nastroje mogą umocnić złotego w poniedziałek do poziomu 4,06 za euro, istotne będą dane z USA - oceniają analitycy. Ich zdaniem mocniejszy złoty może wpłynąć na lekkie obniżenie rentowności na rynku długu.

HIPH: w ciągu 3 lat produkcja i zużycie stali wrócą do poziomu z 2007 r.


W ciągu najbliższych trzech lat krajowe zużycie i produkcja stali, zmniejszone w ub.r. o ok. 30 proc., powinno wrócić do rekordowego poziomu z 2007 r. Huty będą odrabiać spadek powoli, ale systematycznie - prognozuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach.

Amerykańska delegacja bada sprawę chińskich płyt budowlanych


Amerykańska delegacja bada w Chinach sprawę eksportowanych do USA stosowanych w budownictwie chińskich płyt gipsowo-kartonowych, nie spełniających międzynarodowych standardów i szkodliwych dla zdrowia ludzi.

W naszej klinice urody w Gdyni przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli interesują cię zabiegi kosmetyczne związane z medycyną estetyczną znajdziesz wszystkie informacje na naszej stronie internetowej. Nasza klinika urody przeprowadza w Gdyni również takie

zabiegi kosmetyczne

jak depilacja laserowa czy endermologia. Nasi pracownicy to specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, pracujący na najnowocześniejszym sprzęcie. Odwiedzając naszą klinikę w Gdyni masz gwarancję najwyższej jakości.

ZUS wyliczy emeryturę za pracę w USA


Do ZUS trafiają codziennie wnioski o przyznanie emerytury od osób, które pracowały w USA. W zdecydowanej większości przypadków składają je osoby urodzone przed 31 grudnia 1948 r. podlegające staremu systemowi ubezpieczeniowemu.

Podwyżki płac w MFW i BŚ krytykowane


USA i niektóre kraje europejskie nie poparły podwyżek pensji, jakie przyznały swoim pracownikom Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

Mieszane wyniki spółek zza oceanu


Początkowo dzisiejsza sesja zapowiadała się jako spadkowa jeśli chodzi o wartość euro. Z każdą godziną wspólna waluta traciła do dolara coraz bardziej, w efekcie czego kurs EUR/USD zanotował minimum na poziomie 1,4842.

Koziński: Polska krajem stabilnym


W opinii wiceprezesa NBP Witolda Kozińskiego Polska, niezależnie od rozwoju sytuacji w Grecji, pozostaje krajem stabilnym, o dobrych fundamentach. Zdaniem Kozińskiego osłabienie kursu złotego - najsilniejsze spośród walut regionu, jest przejściowe.

KGHM chce osiągnąć w 2010 roku 2,9 mld zł zysku netto


Budżet KGHM Polska Miedź zakłada osiągnięcie w 2010 roku przez spółkę 11,7 mld zł przychodów oraz 2,9 mld zł zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie. Budżet został zatwierdzony w poniedziałek przez radę nadzorczą koncernu.

Dla złotego istotny sentyment światowy, na FI stabilizacja


Przy braku istotnych danych, kurs złotego zależy od nastroju światowego. Zdaniem analityków, kierunek złotemu mogą nadać piątkowe dane o bilansie płatniczym. Na rynku długu, po poniedziałkowym nieznacznym osłabieniu, dilerzy oczekują w najbliższych dniach stabilizacji.

Strefa euro chce silnego dolara


Europejski Bank Centralny i ministrowie finansów strefy euro chcą silniejszego dolara i "solidnego i stabilnego systemu walutowego" - powiedział w poniedziałek szef ECB Jean-Claude Trichet.

Kto handluje na GPW?


Udział inwestorów zagranicznych i krajowych inwestorów instytucjonalnych w obrotach akcjami na GPW w drugim półroczu 2009 roku wyniósł po 37 proc. - poinformował prezes GPW Ludwik Sobolewski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Bernanke i dane z rynku nieruchomości - kolejny wzrost?


W piątek byki ponownie zaakcentowały swoją mocną pozycję na amerykańskich parkietach. Wśród głównych czynników stymulujących do wzrostów w tym dniu należy wskazać dane z rynku nieruchomości oraz wypowiedź Bena Bernanke podczas sympozjum poświęconemu kryzysowi finansowemu.

Dobre dane z Chin i USA


Bardzo dobre dane makroekonomiczne zostały opublikowane w USA i w Chinach. Wskazują na ożywienie popytu prywatnego i jak na razie brak wyraźnej presji inflacyjnej. To sprawiło, iż pomimo wykupienia, amerykańskie rynki akcji powędrowały na nowe tegoroczne szczyty. Euro zyskało względem dolara, ale notowania EURUSD ciągle znajdują się poniżej poniedziałkowego maksimum.

Spore niezdecydowanie w obrębie oporu


Początek wczorajszej sesji na parkietach europejskich stał pod znakiem kontynuacji spadków, a jednym z powodów słabych nastrojów była przecena na większości giełd azjatyckich. Również kontrakty amerykańskie nie dawały na początku pretekstu do optymizmu, ale to właśnie na nich atmosfera zaczęła się dość szybko poprawiać, co było impulsem dla odbicia na rynkach kasowych.

MSP sprzeda udziały w spółkach "Wrębowa" i "Reliqum"


16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości.

Małe firmy walczą o rozwój


Administracja Obamy twierdzi, że małe firmy czekają na pożyczki, aby znowu móc zacząć rozwijać się i ożywić całką amerykańską gospodarkę.

Eureko uratuje Grada przed dymisją?


Wszystko wskazuje na to, że wbrew zapowiedziom szefa rządu Aleksander Grad, choć poniósł stoczniowe fiasko z Katarczykami, utrzyma stanowisko. Dlaczego? Bo minister skarbu ma inne poważne zadanie - wciąż negocjuje z Eureko, holenderskim udziałowcem PZU. Stawką tych negocjacji może być 7,5 miliarda złotych, które zasiliłyby państwową kasę.

Po pół roku finanse już były w ciemnym lesie


Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 22,6 mld zł, czyli 6,9 proc. PKB - poinformowało Ministerstwo Finansów w kwartalnym raporcie na temat sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych. To dwa razy więcej niż w podobnym okresie 2008 roku.

Cameron: Stabilność euro w brytyjskim interesie


Stabilność wspólnej waluty europejskiej jest także w interesie Wielkiej Brytanii, mimo że nie zamierza ona przyjąć euro - oświadczył w piątek w Berlinie nowy brytyjski premier David Cameron.