Budował autostrady "widlakami"


Z notatnika aspiranta Pęd do budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu, wywołuje pozytywne skojarzenia nie tylko u kierowców. Okazuje się, że nawet „fachowcy” firm leasingowych zlapali się ...

Ministerstwo finansów chce uprościć system podatkowy


Opinia KPP Resort Finansów planuje zamiast obowiązujących obecnie ustaw o PIT i CIT wprowadzić dwie nowe regulacje odnoszące się oddzielnie do dochodów uzyskiwanych z działalności osobistej - ...

Belka: Wzrost PKB Polski w 2010 r. może wynieść 2,7-3,0 proc.


W 2010 roku tempo wzrostu PKB Polski może wynieść 2,7-3 procent. W przyszłym roku dynamika wzrostu gospodarczego może przyspieszyć, ale będzie stopniowa - powiedział Marek Belka, dyrektor departamentu europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

UE uzbierała 7,2 mld euro na pomoc w walce ze skutkami zmiany klimatu


Unia Europejska uzbierała w piątek aż 7,2 mld euro na pomoc najbiedniejszym krajom, które walczą ze skutkami globalnego ocieplenia.

RWE podnosi ceny energii, Vattenfall nie


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, od początku przyszłego roku RWE Polska podniesie o 4,7 proc. ceny energii dla gospodarstw domowych. Klienci ze stolicy nie mogą liczyć również na lepsze oferty konkurencji.

W Polbanku dali wysokie odsetki, zabrali darmowe przelewy


Polbank wszedł na rynek z nowym kontem oszczędnościowym. Odsetki są wysokie, ale jest pułapka: klient nie ma żadnej możliwości darmowej wypłaty pieniędzy w postaci bezgotówkowej.

Indeks WIG20 wzrósł w środę dzięki nastrojom z zagranicy


W gliwickiej fabryce Opla ruszyła seryjna produkcja nowego modelu tej marki - astry czwartej generacji. Rozpoczęto ją kilka tygodni wcześniej niż zakładano. Produkcja będzie teraz stopniowo zwiększana, by do końca roku osiągnąć wielkość 25 aut na godzinę.

Iran otwiera największą fabrykę aut na Środkowym Wschodzie


Co najmniej 150 tys. irańskiej konstrukcji samochodów rocznie będzie produkować fabryka otwarta w niedzielę w irańskim mieście Kaszan.

Śląskie. Utrudnienia w ruchu pociągów z powodu budowy autostrady


Z utrudnieniami muszą się w najbliższych dniach liczyć pasażerowie jeżdżący pociągami przez Górny Śląsk. Od 2 do 14 lutego z powodu budowy autostrady A1 nad trasą kolejową pomiędzy Zabrzem a Gliwicami, niektóre ze składów zostaną odwołane, inne będą kierowane okrężną drogą.

Graś: pozycja Grada jest w tej chwili niezagrożona


Minister skarbu Aleksander Grad jest bardzo zaangażowany w sprawę stoczni i "wydaje się, że w tej chwili jego pozycja jest niezagrożona" - powiedział w środę rzecznik rządu Paweł Graś.

Wzrost zysku Enei


Enea miała 218,15 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 201,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

GTS Central Europe przejmuje rumuńskiego operatora Datek


Grupa GTS Central Europe, do której w Polsce należy operator telekomunikacyjny GTS Energis, ogłosiła sfinalizowanie przejęcia spółki Datek, znaczącego gracza na rumuńskim rynku telekomunikacyjnym

Napieralski:Polska energetyka wymaga inwestycji


Polska energetyka wymaga inwestycji, jest stara i przestarzała - mówił podczas spotkania z zarządem Elektrowni "Kozienice" szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski, który w sobotę odwiedził zagrożony powodzią pow. kozienicki (Mazowieckie).

GUS: PKB w II kwartale br. wzrósł o 1,1 proc. po korekcie


- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Działalność lobbingowa


W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

22 marca PGE wejdzie do WIG20


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, 22 marca akcje Polskiej Grupy Energetycznej wejdą w skład WIG20, które zastąpią papiery medialnej Agory.

Koniec świata kiboli. Jak Euro 2012 zmieni widowiska piłkarskie w Polsce?


Vadim Makarenko ("Gazeta Wyborcza" oraz serwis Wyborcza.biz) rozmawia z Robertem Zydlem (NUQ Research Group) i Jackiem Bochenkiem o przyszłości subkultury kibolskiej. Z badań, przeprowadzonych przez Grupę badawczą IQS, wynika, że podczas Euro 2012 na polskich stadionach nie będzie kiboli, zmienią się bowiem standardy oraz sposób oglądania meczów. Skąd takie wnioski?

780 cm – Wisła w Warszawie


Tak wygląda zweryfikowana prognoza maksymalnego poziomu fali powodziowej w Warszawie, którą podał Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki na briefingu w Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. I nie ...

SPEC inwestuje w ograniczenie emisji CO2


Zmniejszona o ponad 200 tys. ton emisja dwutlenku węgla to efekt inwestycji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (SPEC) – podaje spółka w komunikacie.

Kartel cenowy producentów makaronu?


- Gwardia Finansowa we Włoszech przeszukała we wtorek siedziby największych firm, produkujących makaron, a podejrzanych o utworzenie kartelu, w wyniku czego w ciągu dwóch lat podniosły ceny o 50 procent

znalezionych: 24074, strona 1 z 1204
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>