Odpowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka na interpelację posłów w sprawie podpisu elektronicznego


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w piśmie z 5 marca 2008 r. skierowanym do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego odpowiedział na interpelację posłów Tomasza Piotra Nowaka i Arkadego Fiedlera w sprawie dostępności usług elektronicznych oraz upowszechnienia bezpiecznego podpisu elektronicznego.



Specjalnym pokazem filmu Andrzeja Wajdy "Tatarak" rozpocznie się we wtorek wielka retrospektywa dzieł polskiego reżysera w Filmotece Narodowej w Paryżu. Gościem przeglądu będzie sam Wajda.

Coraz więcej czeskich gmin wprowadza zakaz korzystania z kosiarek do trawy w niedziele i święta. Czy w Polsce o koszeniu trawy też powinny decydować przepisy? W zezwoleniu wydanym przez Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) w Hamburgu, dotyczącym budowy gazociągu Nord Stream w niemieckiej strefie ekonomicznej, nie ma klauzuli o wkopaniu rury w dno Bałtyku - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Wzrost cen w lutym powinien być zbliżony do wzrostu cen w styczniu, czyli 3,6 proc. rok do roku - szacują analitycy resortu gospodarki. Poszerzenie obszaru strefy o prawie 60 hektarów oraz możliwość utworzenia co najmniej 1625 nowych miejsc pracy to najważniejsze korzyści wynikające ze zmiany rozporządzenia w sprawie pomorskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Rada Ministrów przyjęła dokument przygotowany przez MG 4 sierpnia br. Amerykański Kraft, który w styczniu kupił Cadbury, zapowiedział, że do 2011 roku będzie zmuszony zamknąć fabrykę w Keynsham i przenieść produkcję do Polski. Pracę na Wyspach straci 400 osób. - Czujemy się oszukani - mówią BrytyjczycyPolska poinformowała o budowie elektrowni atomowych w momencie, kiedy kolejne państwa, w tym Szwecja, zezwoliły na Gazociąg Północny; w ten sposób polski rząd chce uniezależnić się od rosyjskiego gazu - twierdzi publicysta gazety "Dagens Nyheter". PKO BP może stanąć do przetargu o 70 proc. akcji BZ WBK - twierdzi serwis Independent.ir. Być może niektórych kierowców poruszających się po ulicach Warszawy zwiodły uroki słonecznego poranka, bowiem dzisiaj doszło już w stolicy do 30 kolizji i trzech wypadków. Najwyraźniej ...

Deficyt po lipcu 15 mld zł


Po lipcu budżet państwa zanotował deficyt na poziomie 15 mld zł - podał resort finansów w komunikacie

Grupa Kęty miała 15,01 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wzrost o 440,4% r/r


Grupa Lotos od wtorku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 20 zł na tysiąc litrów, benzyny bezołowiowej 96 i oleju napędowego o 21 zł, a oleju opałowego o 30 zł - poinformowało biuro prasowe spółki.

"Parkiet": Ogromny popyt na polskie obligacje


3 mld euro może pozyskać Ministerstwo Finansów z emisji 15-letnich obligacji na rynku europejskim - informuje "Parkiet". Inwestorzy zgłosili zapotrzebowanie na papiery za 6 mld euro. Do tego wyceniono je bardzo korzystnie.

Sygnity zapowiada zwolnienia, a w drugim półroczu - zysk


Co najmniej 55 mln zł chce zaoszczędzić jedna z największych polskich spółek z branży IT. Sposób? Zwolnienia i obniżki pensji

Głębokie spadki na giełdach w USA. Winne Grecja i Portugalia


We wtorek główne amerykańskie indeksy spadły o ponad 2 proc. To najgorsza sesja od ponad dwóch miesięcy.

Londyn daje gwarancje kredytowe Oplowi


\\\"phoca_thumb_s_edu_slupki\\\"Wyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku zakończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010.

Gospodarka: Czy Lubuskie odczaruje inwestorów


W rankingu atrakcyjności inwestycyjnej województw Lubuskie zajmuje 9. miejsce. - Tę pozycję jesteśmy w stanie znacznie poprawić. Przecież nasz region cały czas ma szansę stać się jedną wielką strefą gospodarczą - mówi Janusz Jasiński, prezes Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej

eBay godzi się z twórcami Skype'a


Założyciele Skype'a dopięli swego - aukcyjny gigant ugiął się pod ich presją i odda im część udziałów w spółce

Zarząd PEP podtrzymał prognozy na 2010 rok


Zarząd Polish Energy Partners, po wynikach za pierwszy kwartał 2010 roku, podtrzymał całoroczne prognozy finansowe, zakładające m.in. osiągnięcie 56 mln zł zysku netto - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 4,1% r/r w marcu - analitycy


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Mniej węgla, więcej rudy...


Przewiozła spółka PKP Cargo na początku tego roku. W styczniu 2010 roku PKP Cargo przewiozło 7,15 mln ton towarów, o 4,5 proc. więcej niż w analogicznym ...

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w styczniu o 0,5 proc.


Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.

Rząd Rosji ocalił Gazprom przed roszczeniami celników


Gazprom nie musi rozliczać się z eksportu gazu na granicy Rosji, jak żądali rosyjscy celnicy - zdecydował rząd Władimira Putina, pozwalając koncernowi faworyzować wybranych klientów kosztem budżetu Rosji.

Eurodeputowani przeciw spożywczemu klejowi do mięsa


Zarządowi Presspubliki nie udało się osiągnąć porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie obniżek płac. Zamiast powrotu do pensji sprzed roku, zarząd zamierza wprowadzić roczne premie uzależnione od wyników spółki.

Sukces pilotażowego zgazowania węgla pod ziemią


Sukcesem zakończyła się pilotażowa próba podziemnego zgazowania węgla, prowadzona w kwietniu w Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie. Uzyskane w takim procesie gazy mogłyby być wykorzystane w energetyce lub przemyśle chemicznym.

Wicepremier Pawlak na uroczystościach barbórkowych


- Pracujemy nad kompleksowymi rozwiązaniami, które poprawią bezpieczeństwo w polskich kopalniach. Zaczną obowiązywać już w przyszłym roku – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas uroczystości barbórkowych. Wiceszef rządu odwiedził Śląsk 4 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY]

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę na budowę m.in. hangaru


Politechnika Rzeszowska podpisała w poniedziałek z firmą Budimex umowę na budowę m.in. betonowego pasa startowego o długości 900 m i hangaru dla samolotów. Inwestycja o wartości 16 mln zł realizowana jest w ramach rozbudowy Ośrodka Kształcenia Lotniczego.

Enei Operator odwoła się do wyroku SOKiK


Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu na Enea Operator ponad 11 mln zł kary za utrudnianie budowy farm wiatrowych. Spółka zamierza odwołać się od tego wyroku.

W wakacje inflacja może spaść poniżej 2 proc


- W wakacje inflacja może zwolnić do 2 procent, a nawet znaleźć się poniżej tego poziomu, powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Rzońca, w wywiadzie dla internetowego serwisu Rzeczpospolitej. Ministerstwo Finansów szacuje, że w lutym 2010 roku inflacja spowolniła do 3,0 procent rok do roku z 3,6 w styczniu.

Niemiecki bank IKB rozważa podanie Goldman Sachs do sądu


IKB, niemiecki bank specjalizujący się w pożyczkach dla małych i średnich firm, rozważa złożenie pozwu przeciw Goldman Sachs. IKB uważa, że przez działanie banku mógł stracić nawet 150 mln euro